Mobilna firma, czyli pielęgnacja zwierząt na telefon

Mobilna firma, czyli pielęgnacja zwierząt na telefon

Mobilna firma oferująca pielęgnację naszych pupili to sektor usług, który prężnie się rozwija. Nawet pandemii nie udało się przyhamować tego trendu. Ludzie są zapracowani, zabiegani, a coraz więcej starszych właścicieli zwierząt domowych przestaje mieć możliwość dojechania do psiego salonu piękności. W dzisiejszych czasach ludzie poszukują wygody w pielęgnacji swoich pupili. Jest to również lepsza opcja dla samych zainteresowanych, dla których jazda samochodem jest już wystarczająco stresująca. Zwierzęta mogą być wtedy zestresowane, niespokojne, a niekiedy również agresywne. Niektóre źle znoszą obecność innych zwierząt albo po prostu mają problemy z poruszaniem się ze względu na swój wiek.

Mobilna firma i jej zalety

Według nas jest całe mnóstwo zalet mobilnej firmy. Przede wszystkim jesteś panem własnego czasu i to ty ustalasz grafik wizyt u swoich klientów. Bardzo ważną zaletą są koszty, które ci odchodzą, takie jak czynsz, podatki od nieruchomości czy opłaty za media. A swój samochód możesz potraktować jako mobilną reklamę.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim musisz zdobyć doświadczenie w branży. Dzięki temu rozwiniesz swoje umiejętności i pewność siebie w tym, co zamierzasz oferować swoim klientom. Doświadczenie możesz zdobyć na kilka sposobów. Możesz zacząć od praktyk zawodowych w znanym studio groomerskim cieszącym się uznaniem wśród włochatych pupili i ich właścicieli. Warto też skończyć szkolenie, którego zwieńczeniem jest certyfikat kwalifikujący cię do pracy ze zwierzętami.

Kolejnym ważnym krokiem jest określenie kwoty, której będziesz potrzebował do rozpoczęcia swojej mobilnej firmy.

Czego będziesz potrzebował?

Po pierwsze samochodu, skoro ma to być mobilna firma. Mycie, strzyżenie, obcinanie pazurów to wszystko wymaga przewiezienia sprzętu. Będziesz potrzebował narzędzi do strzyżenia: maszynki, nożyczek, szczotek, szamponów, grzebieni, zlewu, suszarki, a przede wszystkim specjalnego stołu do pielęgnacji. Dodatkowo pamiętaj o odpowiednich pojemnikach na odpady płynne i stałe, o odpowiednim oświetleniu, podgrzewaczu wody czy zasilaczach.

Pandemia pokazała nam, że świetnym pomysłem pielęgnacji naszych pupili byłby pet truck, który mógłby serwować swoje usługi przed domem właścicieli zwierzaka. Wtedy koszt samochodu/mobilnego pojazdu na pewno by wzrósł. Taki pet truck musiałby mieć odpowiednią podłogę, wentylację, dostęp do wody czy prądu. Ale może warto o tym pomyśleć i oferować usługi, których nie ma zbyt dużo w naszym kraju.

Biznesplan to podstawa

Już nie raz przekonywaliśmy was, że dobry biznesplan to połowa sukcesu. Swoją mobilną firmę też od tego rozpocznij. Bez dobrze napisanego biznesplanu łatwo możesz skończyć z długami i problemami, zamiast ze świetnie prosperującym przedsiębiorstwem.

Przede wszystkim musisz wskazać:

  • Źródła finansowania

Odpowiedz sobie na pytanie: skąd masz zamiar wziąć kapitał na mobilną firmę? Sposobów jest wiele- od własnych oszczędności, przez pożyczki od rodziny, a kończąc na kredytach inwestycyjnych lub programach unijnych, które wspierają początkujących przedsiębiorców w Twoim regionie. Sprawdź dokładnie na co możesz liczyć, zanim wydatki przekroczą twoje najśmielsze oczekiwania.

  • Wydatki

To kolejny ważny punkt biznesplanu. Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: ile będzie ciebie kosztować sprzęt oraz jego eksploatacja? Musisz również oszacować tygodniowe koszty benzyny. Ile chcesz przeznaczyć na reklamę i promocję? Ile będzie kosztować cię utrzymanie samochodu, a także ubezpieczenie pojazdu i Ciebie, w razie jakiegoś nieszczęśliwego wypadku.

Ostatnim ważnym punktem jest:

  • dochód i oszacowanie tego, ile będziesz pobierał za swoją pracę.

Na tej podstawie będziesz w stanie oszacować ile będziesz w stanie zarobić zaczynając swoją mobilną firmę, a po jakimś czasie porównać to z dochodami firmy już rozwiniętej i dobrze znanej swoim klientom.

Bądź widoczny!

Pamiętaj, że twój samochód jest twoim mobilnym słupem reklamowym. Postaw zatem na chwytliwą nazwę i wyróżniające się logo, które będzie przykuwać uwagę przechodniów/przejezdnych i na długi czas pozostanie w ich pamięci.

Pamiętaj również o korzyściach jakie dają ci Social Media. Stwórz swój Fun Page na Facebook’u i pamiętaj o świetnie skonstruowanej i profesjonalnej stronie internetowej. Na tym nie można oszczędzać w dzisiejszych czasach- w czasach, w których ludzie wszystko sprawdzają w Internecie

POLECANE DLA CIEBIE