Akademia Magazynu Akwarium – Animals Days

Akademia Magazynu Akwarium – Animals Days

W ostatni weekend marcowy na targach Animals’ Days w Nadarzynie odbyła się II edycja Akademii Magazynu Akwarium. To flagowy projekt Magazynu Akwarium, konsolidujący rozmaite środowiska akwarystyczne i terrarystyczne – zarówno profesjonalne firmy, kluby i stowarzyszenia, jak i pojedynczych hodowców czy hobbystów.

Jeżeli nie chcesz przegapić transmisji, zachęcamy do subskrypcji naszego kanału.

 

Akwarystyka dawniej i dziś ! Ikona Polskiej Akwarystyki – Waldemar Jastrzębski, Paweł Czapczyk

Projekt arowana. O arowanach srebrnych w naturze i akwarium (Krzysztof Tomaszewski, Oya.pl)

Inwazyjne gatunki ryb i bezkręgowców w polskich wodach (Bartłomiej Szpakowski, Uniwersytet Zachodniopomorski)

Pokaz zakładania akwarium w stylu nature (Michał Adamek, Aqua Show)

Pokaz zakładania akwarium biotopowego w stylu Black Water (Łukasz Kułakowski i Piotr Gajewski)

Rośliny akwariowe w XXI wieku (Mariusz Pożoga, Laboratorium 313

Wpływ żywienia na rozród ryb (dr inż. Aleksandra Kwaśniak-Płacheta, Tropical)

Endemiczne pielęgnice z Madagaskaru (Piotr Korzeniowski)

Nowoczesne rozwiązania dla Twojego akwarium i terrarium – prezentacja nowości Fluval i Exo Terra (Paweł Kasperek, Hobby)

Błędy w akwarystyce morskiej. Fakty i mity (Sławomir Drobnik, ŁSAiT)

Złoty środek na choroby ryb (Jacek Ambrożkiewicz, Gupikowa Laguna)

Przygotowanie akwarium i fotografii na konkurs akwarystyczny (Paweł Iglewski)

Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jeziora w Szczecinku (Dyr. Radosław Wąs)

Wawarium.PL – Marcin Kaczor

W ostatni weekend marca na targach Animals’ Days w Nadarzynie odbyła się II edycja Akademii Magazynu Akwarium. To flagowy projekt Magazynu Akwarium, konsolidujący rozmaite środowiska akwarystyczne i terrarystyczne – zarówno profesjonalne firmy, kluby i stowarzyszenia, jak i pojedynczych hodowców czy hobbystów. Imponującej rozmiarami i bioróżnorodnością wystawie towarzyszyć będą warsztaty, prelekcje i pokazy multimedialne, które zostały pomyślane tak, by przyciągnąć i zainteresować jak najszersze grono odbiorców.

Akwaria w stylu nature 

W strefie AmA odbyło się na żywo zakładanie akwariów w stylu nature i zbiorników reprezentujących czarne wody Ameryki Południowej. Zorganizowany zostanie konkurs aranżacji akwariów dekoracyjnych dla dzieci, a także pokaz aranżowania terrariów!

Ryby, skorupiaki, kameleony, ślimaki …

Właściciele firm i klienci sklepów mogli zapoznać się z nowinkami technicznymi i sprzętowymi. Odwiedzający strefę AmA na Animals’ Days można było zobaczyć m.in. ryby z raf koralowych, piranie z odłowu, tropikalne sumy, „wodne potwory”, endemiczne pielęgnice z jeziora Tanganika, słodkowodne płaszczki czy fascynujące skorupiaki z Sulawesi, a także bajecznie kolorowe drzewołazy i ich kijanki w różnych stadiach rozwoju, kameleony, agamy, modliszki, chrząszcze, straszyki, ślimaki olbrzymie, suwaki skalne i wiele innych zwierząt.

Pojawiły się także akwaria w stylu japońskim, zbiorniki odzwierciedlające strumień Ameryki Południowej czy afrykańskie mokradło. Wszyscy chętni mogli w mobilnym laboratorium chemicznym sprawdzić parametry wody ze swojego akwarium czy zajrzeć do tropikalnych terrariów z różnymi piętrami roślinności, unoszącą się parą wodną i zjawiskowymi, a ocienionymi mchem kaskadami.

POLECANE DLA CIEBIE