Akademia Magazynu Akwarium - Animals Days
Odsłon: 350

Akademia Magazynu Akwarium – Animals Days

W ostatni weekend marcowy na targach Animals’ Days w Nadarzynie odbędzie się II edycja Akademii Magazynu Akwarium. To flagowy projekt Magazynu Akwarium, konsolidujący rozmaite środowiska akwarystyczne i terrarystyczne – zarówno profesjonalne firmy, kluby i stowarzyszenia, jak i pojedynczych hodowców czy hobbystów.

Jeżeli nie chcesz przegapić transmisji, zachęcamy do subskrypcji naszego kanału.

 

 

W ostatni weekend marca na targach Animals’ Days w Nadarzynie odbędzie się II edycja Akademii Magazynu Akwarium. To flagowy projekt Magazynu Akwarium, konsolidujący rozmaite środowiska akwarystyczne i terrarystyczne – zarówno profesjonalne firmy, kluby i stowarzyszenia, jak i pojedynczych hodowców czy hobbystów. Imponującej rozmiarami i bioróżnorodnością wystawie towarzyszyć będą warsztaty, prelekcje i pokazy multimedialne, które zostały pomyślane tak, by przyciągnąć i zainteresować jak najszersze grono odbiorców.

Akwaria w stylu nature 

W strefie AmA odbędzie się na żywo zakładanie akwariów w stylu nature i zbiorników reprezentujących czarne wody Ameryki Południowej. Zorganizowany zostanie konkurs aranżacji akwariów dekoracyjnych dla dzieci, a także pokaz aranżowania terrariów!

Ryby, skorupiaki, kameleony, ślimaki …

Właściciele firm i klienci sklepów będą mogli zapoznać się z nowinkami technicznymi i sprzętowymi. Odwiedzający strefę AmA na Animals’ Days zobaczą m.in. ryby z raf koralowych, piranie z odłowu, tropikalne sumy, „wodne potwory”, endemiczne pielęgnice z jeziora Tanganika, słodkowodne płaszczki czy fascynujące skorupiaki z Sulawesi, a także bajecznie kolorowe drzewołazy i ich kijanki w różnych stadiach rozwoju, kameleony, agamy, modliszki, chrząszcze, straszyki, ślimaki olbrzymie, suwaki skalne i wiele innych zwierząt.

Sprawdź parametry wody 

Pojawią się akwaria w stylu japońskim, zbiorniki odzwierciedlające strumień Ameryki Południowej czy afrykańskie mokradło. Wszyscy chętni będą mogli w mobilnym laboratorium chemicznym sprawdzić parametry wody ze swojego akwarium czy zajrzeć do tropikalnych terrariów z różnymi piętrami roślinności, unoszącą się parą wodną i zjawiskowymi, a ocienionymi mchem kaskadami.

Cała strefa AmA znajdzie się w zielonej otulinie – wśród bogactwa roślin wodnych i błotnych oraz mięsożernych dzbaneczników, tropikalnych pnączy i botanicznych storczyków.

Nikogo w strefie AmA na Animals’ Days 29–31 marca nie może więc zabraknąć!

Do zobaczenia!
dr Paweł Czapczyk
redaktor naczelny Magazynu Akwarium

Sobota
PRELEKCJE, WARSZTATY I POKAZY:

10:30 – Powitanie gości i uroczyste otwarcie Akademii Magazynu Akwarium (Waldemar Jastrzębski i Paweł Czapczyk)

11:00 – Projekt arowana. O arowanach srebrnych w naturze i akwarium (Krzysztof Tomaszewski, Oya.pl)

11:30 – Inwazyjne gatunki ryb i bezkręgowców w polskich wodach (Bartłomiej Szpakowski, Uniwersytet Zachodniopomorski)

12:15 – 13:45 – Pokaz zakładania akwarium w stylu nature (Michał Adamek, Aqua Show) – 90 min.

14:00 – 15:15 – Pokaz zakładania akwarium biotopowego w stylu Black Water (Łukasz Kułakowski i Piotr Gajewski)

15:30 – 17:30 – Sztuka zakładania akwarium dla dzieci i konkurs dla dzieci na aranżację akwarium dekoracyjnego (Małgorzata Tarczyńska, Dominika Milewska, Podwodne Ogrody)

Niedziela
PRELEKCJE, WARSZTATY I POKAZY:

10:30 – Rośliny akwariowe w XXI wieku (Mariusz Pożoga, Laboratorium 313

11:00 – Wpływ żywienia na rozród ryb (dr inż. Aleksandra Kwaśniak-Płacheta, Tropical)

12:00 – Endemiczne pielęgnice z Madagaskaru (Piotr Korzeniowski)

13:00 – Jak zakładać terraria tropikalne, leśne i stepowe dla różnych płazów i gadów (Anna i Pascal van Duurling, Terradise)

13:45 – Nowoczesne rozwiązania dla Twojego akwarium i terrarium – prezentacja nowości Fluval i Exo Terra (Paweł Kasperek, Hobby)

14:45 – Błędy w akwarystyce morskiej. Fakty i mity (Sławomir Drobnik, ŁSAiT)

15:45 – Złoty środek na choroby ryb (Jacek Ambrożkiewicz, Gupikowa Laguna)

16:45 – Oficjalne zakończenie Akademii Magazynu Akwarium

Sobota
SCENA GŁÓWNA

11:00 – Rola akwarium w edukacji dzieci i młodzieży (Radosław Wąs, CEEiRJ w Szczecinku)
Niedziela
12:00 – Wszystko, co powinniście wiedzieć o wiewiórkach – prezentacja multimedialna dla dzieci (Magdalena Lorenz, Jeżonauci)

 

animals days

1

ARCHIWA

2

TAGI