Polskie Targi Egzotyczne – relacja z imprezy.

Polskie Targi Egzotyczne – relacja z imprezy.

Polskie Targi Egzotyczne, które odbyły się po raz kolejny 26 listopada na hali „OSIR Siennicka” to nie tylko miejsce spotkań pasjonatów terrarystyki ale także dodatkowy kanał sprzedaży produktów dla producentów, hodowców i sklepów.

Na miejscu można było zobaczyć dużą ilość zwierząt egzotycznych prawie z każdego zakątka świata- węże, pająki, gekony, owady, małe ssaki.  Można było nabyć także akcesoria i wiele innych potrzebnych rzeczy do hodowli zwierząt w terrariach i akwariach. Dla bardziej zdecydowanych znalazła się także okazja na spożycie świeżo smażonych owadów, w kilku smakach. Polskie Targi Egzotyczne cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród miłośników terrarystki. Już od wczesnych godzin porannych ustawiła się duża kolejka, w której nie brakowało najmłodszych pasjonatów.

Miło jest widzieć, iż terrarystka rośnie w siłę i odradza się w naszym kraju. Jednak obecność zwierząt terraryjnych w wielu sklepach zoologicznych jest nadal jest towarem deficytowym. W dużej mierze dzieje się to z dwóch przyczyn: wygody i braku wiedzy na temat tych zwierząt. Jednak powoli odradzające się giełdy terrarystyczne są sygnałem, w którym kierunku powinien  zerkać rynek zoologiczny i weterynaryjny.

polskie targi egzotyczne
W sklepach zoologicznych i lecznicach weterynaryjnych brakuje specjalistów od egzotyki, co jest pewnych hamulcem rozwoju tej części zoologii. Weterynaria powoli przygotowuje się do przyjmowania fali zwierząt egzotycznych potrzebujących fachowej wiedzy i pomocy. W Warszawie, co roku odbywają się specjalistyczne konferencje poświęcone zwierzętom egzotycznym. Podczas konferencji Egzotyka w Gabinecie Praktyka lekarze weterynarii zapoznają się z metodami leczenia i z zagrożeniami, jakie niosą za sobą hodowle zwierząt egzotycznych w naszych domach.
Polskie Targi Egzotyczne są ciekawą inicjatywą przyciągającą pasjonatów z całej Polski. To tu można zobaczyć wiele zwierząt, których nie zobaczy się w sklepach zoologicznych. Nawiązywanie nowych przyjaźni i relacji biznesowych sprawia, iż targi terrarystyczne mogą zagościć na długo w naszych miastach. Istnienie tego typu imprez to nie tylko szansa na rozwój terrarystyki w naszym kraju i sklepach zoologicznych. Na imprezę przybyło kilka tysięcy zwiedzających, co jest znakiem iż pasjonatów terrrystyki nie brakuje, a sama terrarystyka ma się coraz lepiej.

Zapraszamy na filmową relację z tej imprezy terrarystycznej.

POLECANE DLA CIEBIE