Zabieg rynotomii jamy nosowej u królika – Dr Angela Lennox [video]

Zabieg rynotomii  jamy nosowej u królika – Dr Angela Lennox [video]

Zabieg rynotomii jamy nosowej u królika. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest przewlekłe lub nawracające rhinitis, nie reagujące na leczenie farmakologiczne. Zabieg polega na uzyskaniu dostępu do jamy nosowej poprzez usuniecie fragmentu kości nosowej, oczyszczeniu jamy nosowej z martwych tkanek i wydzielin oraz zaaplikowaniu miejscowo leków.

Zabieg rynotomii jamy nosowej u królika

Dr n. wet. Angela Lennox

Angela M.Lennox jest absolwentką Purdue University School of Veterinary Medicine i od 1991 zajmuje się wyłącznie leczeniem zwierząt egzotycznych. Jest właścicielką Avian and Exotic Animal Clinic w Indianapolis. Posiada certyfikat ABVP z ptaków i Egzotycznych ssaków towarzyszących oraz ECZM w medycynie małych ssaków. Dr Lennox jest adiunktem na Wydziale Nauk Klinicznych Purdue University i uczy różnych zagadnień medycyny zwierząt egzotycznych zarówno studentów weterynarii, jak i techników weterynarii. Dr Lennox jest byłym prezesem Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Egzotycznych Ssaków (AEMV), redaktorem książki „Handbook of Rabbit and Rodent Dentistry” oraz współautorem ”Clinical Radiology of Exotic Companion Mammals”.
Zabieg rynotomii jamy nosowej u królika został przeprowadzony podczas warsztatów weterynaryjnych na konferencji poświęconej małym ssakom, ptakom, oraz zwierzętom egzotycznym Egzotyka w Gabinecie Praktyka. Wszystkie zabiegi były wykonane na kadawerach lub były zabiegami planowanymi. Specjalne podziękowania dla dyrekcji Kliniki Małych Zwierząt SGGW za udostępnienie sali operacyjnej.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania, kliknij w poniższy baner!

POLECANE DLA CIEBIE