LABOKLIN – potwierdzenie rozpoznania choroby oraz możliwość monitorowania jej leczenia.

LABOKLIN – potwierdzenie rozpoznania choroby oraz możliwość monitorowania jej leczenia.

Laboklin – badania laboratoryjne to istotne narzędzie każdego lekarza. Wyniki tych badań wykorzystywane są przy potwierdzeniu rozpoznania choroby oraz w czasie monitorowania jej leczenia. Pozwalają na szczegółowe przygotowanie strategii postępowania terapeutycznego.

Wiele dziedzin współczesnej medycyny nie mogłoby funkcjonować bez zaawansowanej diagnostyki. Dotyczy to również weterynarii, dziedziny której z racji wykonywanego zawodu jestem przedstawicielem.
Badania laboratoryjne to istotne narzędzie każdego lekarza. Wyniki tych badań wykorzystywane są przy potwierdzeniu rozpoznania choroby oraz w czasie monitorowania jej leczenia. Pozwalają na szczegółowe przygotowanie strategii postępowania terapeutycznego. Prawidłowe rozpoznanie choroby w jej wczesnym okresie i włączenie właściwej terapii to szansa na wyleczenie oraz zdrowe funkcjonowanie szerokiej rzeszy czworonożnych pacjentów. W swej praktyce staram się nie ograniczać jedynie do wywiadów i badań przedmiotowych. W oparciu o zebrane informacje i zmiany stwierdzone w badaniach przedmiotowych często zalecam swoim pacjentom oraz ich opiekunom wykonanie badań specjalistycznych.

Będąc lekarzem weterynarii, podobnie jak wszyscy, w pewnych okresach naszego życia staję się również pacjentem. W sytuacjach, w których chodzi o nasze zdrowie staramy się dokonać właściwego wyboru. Szukamy wówczas tego „najlepszego lekarza”, a ostatecznego wyboru dokonujemy w oparciu o informacje zebrane od osób prywatnych, znajomych, bądź z ogólnie dostępnych mediów. Często jest to Internet i media społecznościowe, jako główne źródło pozyskiwania informacji.
Podobnie było z wyborem tego „właściwego laboratorium”. Od jakiegoś czasu współpracuję z LABOKLIN POLSKA, którego usługi polecił mi znajomy. LABOKLIN, to laboratorium diagnostyczne, którego oferta obejmuje takie działy jak: hematologia, chemia kliniczna, mikrobiologia, alergologia, patologia, biologia molekularna. Bogaty zakres oferowanych badań, wygodne formy i sposoby dostarczania materiału badawczego oraz łatwość zapoznania się z ostatecznymi wynikami, zdecydowały, że nadal korzystam z ich usług.

To się opłaca

Każda trafna diagnoza to nie tylko profesjonalne podejście do wykonywanego zawodu. To przede wszystkim zdrowie naszych czworonożnych pacjentów oraz zadowolenie właścicieli i ich opiekunów. Prowadzenie lecznicy weterynaryjnej to sposób na biznes. Zadowolenie i pozytywna opinia korzystających z usług weterynaryjnych to coś, co pozwala na budowanie marki i rozgłosu placówki leczniczej. To najtańsza i najskuteczniejsza forma reklamy. Coś co fachowcy z branży określają jako marketing szeptany. Z uwagi na ograniczenia prawne uniemożliwiające nam lekarzom korzystanie z jakichkolwiek form reklamy, staje się on ważnym narzędziem, skuteczną formą napędzającą ten biznes. Popularność każdej lecznicy wiąże się z większą ilością pacjentów, a co za tym idzie z intensyfikacją dochodów oraz z budowaniem przewagi konkurencyjnej.

Czy zatem korzystanie z badań laboratoryjnych ma wpływ na podniesienie popularności i dochodów lecznic weterynaryjnych?

Badania laboratoryjne w leczeniu zwierząt, to przejaw większej troski o ich zdrowie.To ważny czynnik budujący prestiż lecznicy i lekarzy w niej pracujących.„Wróżenie z fusów”, nie zapewni odpowiedniej diagnozy. Dołóżmy wszelkich starań aby satysfakcja właścicieli zwierząt z efektów leczenia była na jak najwyższym poziomie. Jej brak kończy się zwykle ich niezadowoleniem, co w efekcie może wiązać się z wystawieniem negatywnej oceny i niepochlebnych opinii. Na pewno dostęp do laboratoriów w małych miastach może stanowić istotny problem. Dlatego zachęcam do skorzystania z ofert LABOKLIN, które świadczy swoje usługi na terenie całego kraju. Lekarze weterynarii podejmując współpracę z laboratorium, już na starcie otrzymują bezpłatny zestaw probówek, wymazówek, opakowań ochronnych niezbędnych do przesłania materiału badawczego. Odbiorem i transportem materiałów do badań zajmuje się wyselekcjonowana firma kurierska, która posiada odpowiednie zezwolenia do przewozu takich przesyłek. W ten sposób wszystkie próbki, wraz z odpowiednim zleceniem, trafiają bezpośrednio do LABOKLIN. Natomiast wyniki badań można odebrać drogą mailową lub za pośrednictwem specjalnej aplikacji, która umożliwia szybkie ich odczytanie i podjęcie skutecznego leczenia.

Wiedza medyczna oraz praktyka lekarska to warunek sine qua non aby liczyć się w tym biznesie. Jednak, aby skutecznie powalczyć a kolejnych pacjentów należy włączyć marketingowe myślenie. Wyjdźmy poza standardy tradycyjnych usług. Zaproponujmy coś więcej. Coś co będzie realizowało potrzeby czworonożnych pacjentów, a zwłaszcza ich opiekunów. Dzisiaj lecznice weterynaryjne to także specjalistyczne punkty sprzedaży produktów dla zwierząt, gdzie o ich rozwoju i stabilności finansowej, w dużej mierze, decyduje dobrze zaplanowana i konsekwentnie realizowana strategia marketingowa.

POLECANE DLA CIEBIE