Dlaczego warto tworzyć relacje na Instagramie?

Dlaczego warto tworzyć relacje na Instagramie?

Skoro zdecydowałeś się na pokazanie swojej firmy w mediach społecznościowych, to powinieneś rozważyć regularne nagrywanie relacji na Instagramie.
Kto z Was nigdy nie oglądał relacji na Instagramie? Chyba tylko ten, kto nie ma konta na Instagramie. Ludzie po prostu kochają podglądać to, czym zajmują się inni.  

Traktuj swój Instagram jako album z najlepszymi zdjęciami, które do tej pory zrobiłeś, a które zasługują na to, aby podzielić się nimi ze światem. Z kolei relacje na Instagramie, czyli tak zwane stories, traktuj jako szansę pokazania innym fragmentów swojego dnia, swojej pracy, swojej pasji. Niech to będą materiały zza kulis, które Twoi odbiorcy pokochają jeszcze bardziej i dzięki którym możesz zyskać nowych obserwatorów. 

Czym są relacje na Instagramie?

To nic innego jak historie- kilku sekundowe filmy, zdjęcia, które możesz przesłać do swoich relacji na Instagramie w czasie rzeczywistym. Są one zapisem twojego dnia i znikają po 24 godzinach.

Dlaczego warto korzystać z relacji na Instagramie?

Przede wszystkim dlatego, że ludzie częściej przeglądają relacje na Instagramie, niż sam profil firmy. Po drugie- ludzie lubią wiedzieć, czym się zajmujecie, co u was słychać. To takie krótkie historie tworzące serial dokumentalny. 

Relacje na Instagramie można wykorzystać na wiele sposobów. Można zaangażować ludzi w tworzenie contentu, przeprowadzać ankiety, proponować quizy w postaci pytań i odpowiedzi, udostępniać opinie swoich klientów. Treści te można tworzyć w biegu, bez wymyślnych programów czy filtrów. Można zrobić to naprawdę kilkoma kliknięciami na swoim telefonie, a dzięki temu zyskać zaufanie swoich obserwatorów. Bo kto nie lubi podglądać życia firmy zza kulis.

Jaki rodzaj treści powinieneś udostępniać w relacjach na Instagramie?

Krótkie filmy zza kulis Twojej firmy

Nagraj sam albo poproś swoich pracowników, żeby przez cały dzień dokumentowali krótkie relacji z tego, co odbywa się za kulisami Twojej firmy. Jeśli prowadzisz sklep zoologiczny– podczas rozpakowywania towaru na półki możesz opowiadać o nowościach i pokazywać produkty, które polecacie.
W gabinecie weterynaryjnym można opowiadać o ciekawych przypadkach chorób zwierzęcych i sposobie radzenia sobie z nimi. Z kolei salon groomerski może udostępnić w relacja na Instagramie informacje o zabiegach pielęgnacyjnych, którym poddawani są Wasi klienci.
Pomysłów jest co nie miara. Wystarczy puścić wodze fantazji.

Relacje ze szkoleń

Buduj zaufanie wśród swoich stałych, a także potencjalnych klientów. Udostępniaj informacje na temat szkoleń, w których bierzesz udział- Ty czy Twoi pracownicy. Klienci lubią wiedzieć, że firma, z której usług korzystają stawia na rozwój, naukę i szkolenia. Ważne jest ciągle podnoszenie poziomu swoich usług.

Referencje

Relacje na Instagramie to świetne miejsce, aby dzielić się z innymi swoimi referencjami, opiniami od stałych klientów. Dzięki temu budujesz zasięgi i zdobywasz nowych obserwatorów, a co z tym się wiąże- klientów. 

Informacje o Twoich usługach

Podziel się ze swoimi obserwatorami planami na nadchodzące dni. Powiedz im, czego mogą się spodziewać w najbliższym czasie. Pokaż jakie promocje planujesz wprowadzić, jakie nowe produkty pojawią się w Twojej ofercie. Niech będą na bieżąco z tym co u Was słychać. 

Wydarzenia, w których uczestniczysz

Jeśli akurat bierzesz udział w targach zoologicznych czy innej imprezie branżowej- pokaż to w relacji na Instagramie. To świetny sposób, aby Twoi klienci mogli poczuć się jakby tam z Tobą byli, jakby byli w centrum wydarzeń. A gdy zobaczą, że można tam Was spotkać- kto wie czy nie zechcą przyjść, porozmawiać, poprosić o radę, poznać waszą ofertę. To wszystko to świetny sposób na budowanie Waszej marki.

Publikuj śmieszne historie

Lubimy się śmiać! Dlatego bawmy swoich obserwatorów. Relacje na Instagramie to świetne miejsce do publikowania śmiesznych historii, zabawnych filmów ze zwierzętami w roli głównej. Pozwól swoim obserwatorom choć na moment zapomnieć o problemach życia codziennego. 

POLECANE DLA CIEBIE