VIII MASTER GROOMING SHOW- relacja

VIII MASTER GROOMING SHOW- relacja

Mistrzostwa groomerów odbyły się 29-30 lipca 2017. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Strzyżeniu Psów są organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Groomerów. To ósma edycja tej imprezy, podczas której można było obserwować zmagania groomerów w kilku kategoriach. Sobota: początkujący, trymowanie,spaniele i setery, intermediate, creativ, a w niedzielę: inne czyste rasy, commercial, pudle, model dog, model dog junior.

Uroczystego otwarcia  VIII Masters Grooming Show 2017 dokonali : Przewodniczący EGA Umberto Lehmann i Prezes PSG Milena Zygadło. Podczas tej imprezy odbył się szereg wykładów i warsztatów poświęconych technikom trymowania , strzyżenia oraz zostały poruszone tematy związane z prowadzeniem salonu groomerskiego. Mistrzostwa groomerów to dwa dni konkursu, to także czas na zapoznanie się z ofertą kilku firm, które prezentowały specjalistyczne produkty do salonów groomerskich. Oprócz takich firm jak Bobik, Germapol, Over ZOO, Dr Lucy po raz pierwszy na tej imprezie pojawiła się polska firma Selecta HTC z nową linia produktów przeznaczonych dla groomerów SUPREME bez SLS, SLES, PARABENÓW, BARWNIKÓW.

Linia SUREME to wysokiej jakości szampony i produkty do pielęgnacji zwierząt oparte na naturalnych produktach. Wprowadzając do swojej oferty produkty dla groomerów, firma Selecta HTC postawiła na dobrostan zwierząt. Produkty z linii SUPREME są hipoalergiczne, co oznacza, iż nie wywołują alergii u zwierząt. Ważnym aspektem tych produktów jest zapach, który pochodzi wyłącznie z ziół użytych do produkcji tych szamponów, co dodatkowo wpływa pozytywnie na samopoczucie zwierząt. Ważnym elementem, który firma Selecta HTC wzięła  pod uwagę, przy produkcji tej serii szamponów, jest kwestia pracy groomera.

Szampony z linii SUPREME są delikatne i niepodrażniające skóry rąk, nie wydzielają intensywnych zapachów mogących źle wpływać na samopoczucie, dodatkowo są bardzo wydajne. Koncentraty te można rozcieńczać w proporcji 1:10. Wśród wielu produktów oferowanych przez firmę SelectaHTC dużym zainteresowaniem cieszył się produkt z linii SUPREME do pielęgnacji zwierząt o nazwie Quick Foam pianka do mycia bez spłukiwania, za który firma otrzymała wyróżnienie od Polskiego Stowarzyszenia Groomerów. Pianka do częstego stosowania dla psów, kotów przydatna do usuwania miejscowych zabrudzeń czy odświeżania całej okrywy włosowej między kąpielami. Szczególnie przydatna i polecana po spacerach w deszczu. Jest dużym wsparciem podczas  podróży, kiedy nie mamy możliwości wykąpania psa.

Quick Foam nie wymaga użycia wody. Jest niezastąpiona przy pielęgnacji zwierząt nietolerujących kąpieli wodnych np. kotów.  Quick Foam pochłania nieprzyjemne zapachy, działa regenerująco na włos. Nie zawiera parabenów i barwników. Nie stresuje zwierząt.Liczymy iż z roku na rok impreza będzie przyciągała coraz to nowsze firmy z ciekawymi produktami oraz szeroką rzeszę groomerów i nie tylko. W imprezie uczestniczyli groomerzy z polski i innych krajów Europy, co może świadczyć o wysokiej randze tej imprezy. W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejną edycje Masters Grooming Show 2018.

POLECANE DLA CIEBIE