10 powodów, dla których Twoja firma powinna być aktywna w mediach społecznościowych

10 powodów, dla których Twoja firma powinna być aktywna w mediach społecznościowych

Faktem jest, że z każdym rokiem zwiększamy ilość godzin spędzanych w sieci. Średnio 2,5 godziny dziennie spędzamy przeglądając nasze media społecznościowe. Dlatego tak ważne jest, aby Twoja firma przygotowała odpowiednią strategię marketingową uwzględniającą Social Media. Dzięki temu dotrzecie do potencjalnych klientów.

Poniżej przedstawiamy Wam 10 wskazówek, dzięki którym Wasza firma odniesie sukces na tym polu.

1. Korzystanie z mediów społecznościowych wpływa na poprawę SEO Twojej witryny

Pomimo tego, że media społecznościowe nie mają bezpośredniego wpływu na SEO, to linki, które udostępniasz na Facebook’u czy Instagramie generują większy ruch na stronach zoptymalizowanych pod kątem SEO. Poprawia to widoczność, jak i zaangażowanie w Twoich mediach społecznościowych.

2. Media społecznościowe pomagają zrozumieć odbiorców

To właśnie odbiorcy naszych postów i treści zamieszczanych tam dają nam niemal natychmiastową informację zwrotną. Jeśli nauczymy się właściwie monitorować ich interakcję z naszymi publikacjami pozwoli nam to dobierać rodzaj treści, na które potencjalni klienci reagują najlepiej.

3. Aktywność niezbędna w budowaniu relacji z odbiorcami

Media społecznościowe to fantastyczne miejsce, w którym możemy budować więź z naszymi klientami. Aby jednak to zrobić, a przy okazji udowodnić swoją wiarygodność, należy publikować interesujące treści pozwalające odbiorcom poznać Waszą firmę. Twój profil w mediach społecznościowych powinien idealnie odzwierciedlać „osobowość” Twojej firmy, a dodatkowo stworzyć poczucie lojalności wobec marki wśród odbiorców.

4. Reklamy, które umożliwiają targetowanie

Najprościej rzecz ujmując chodzi tu o reklamy „szyte na miarę”, tak, aby jak najszybciej i najdokładniej dotarły do potencjalnego zainteresowanego odbiorcy. Im bardziej szczegółowo zostanie określona grupa docelowa, tym kampania reklamowa będzie skuteczniejsza. Dlatego tak istotne jest właściwe targetowanie grupy docelowej. Bliżej ten temat zostanie rozwinięty w kolejnym artykule na petbiznes.pl.

5. Dzięki mediom społecznościowym będziesz zauważony

Wystarczy skorzystać z opcji udostępniania filmów lub transmisji na żywo. Dzięki temu o Twoim wydarzeniu dowie się o wiele więcej osób niż podczas bezpośredniego kontaktu.

6. Bez mediów społecznościowych nie istnieje idealna obsługa klienta

W dzisiejszych czasach większość naszych klientów korzysta z mediów społecznościowych. Wykorzystują je do zadawania pytań, komentowania wydarzeń, produktów czy usług. Dzięki aktywnemu korzystaniu ze swoich mediów możesz być na bieżąco ze sprawami dotyczącymi Twoich klientów. Szybka odpowiedź na pytanie, komentarz to bardzo ważna cecha idealnego sprzedawcy. Dzięki temu klient czuje się ważny.

7. Media społecznościowych uzupełniają dzisiejsze strategie PR-owe

Media społecznościowe ułatwiają opinii publicznej dostęp do informacji. Kiedyś notatki prasowe były wysyłane do konkretnych osób, takich jak inwestorzy, partnerzy biznesowi, dziennikarze. Dziś grono tych osób jest poszerzone o wszystkich zainteresowanych. Dlatego tak ważne jest dbanie o media społecznościowe, aby wszyscy mogli być na bieżąco.

8. Twoja konkurencja na pewno już korzysta z mediów społecznościowych

Nigdy nie pozwól, aby Twoja firma pozostawała w tyle. Nawet jeśli cyfrowy świat to nie Twoja bajka, warto dołączyć do tej społeczności. Musisz docierać do nowych klientów, a nie skutecznie ich unikać.

9. Media społecznościowe to sieć kontaktów powiązanych

Twoi obserwatorzy komentują lub lajkują Twoje treści, udostępniając tym samym Twoje posty swoim znajomym i swoim „followersom”. Dzięki temu zyskujesz nowych, potencjalnych klientów, a Twoja marka rozprzestrzenia się po całym Internecie.

10. Media społecznościowe są tańsze niż marketing tradycyjny

Samo korzystanie z mediów społecznościowych jest bezpłatne. Jeśli jednak chcesz umieszczać tam swoje reklamy, które są płatne, pamiętaj, że i tak jest to tańsza opcja niż umieszczanie reklam w prasie, radio czy w telewizji.  Warto poznać różnice, a także plusy i minusy przemawiające za jednym, jak i za drugim. Ale to już w kolejnym artykule.

POLECANE DLA CIEBIE