Kakadu – nowy format sklepów zoologicznych

Kakadu – nowy format sklepów zoologicznych

Sieć Kakadu zmienia koncepcję swoich sklepów. Pod koniec lipca, w Krakowie został otwarty jeden z wielu zapowiadanych sklepów tej marki w nowym formacie.

Kakadu to kilkadziesiąt sklepów zoologicznych usytuowanych w centrach handlowych dużych miast. Po okresie mniejszej aktywności, nastąpił przełom w rozwoju tej sieci. W Krakowie został otwarty pierwszy sklep tej marki w nowej formule. Zmiana koncepcji polega nie tylko na nowym ustawieniu kategorii produktowych oraz wyeksponowaniu samych produktów. Transformacja, to przede wszystkim, zmiany polegające na podejściu do kwestii zwierząt i opieki. Firma położyła jeszcze  większy nacisk na dobrostan zwierząt oraz na opiekę weterynaryjną nad nimi. Jak powiedział nam prezes zarządu, Grzegorz Walaszczyk, to jeden z głównych priorytetów firmy.

W nowym sklepie znajdziemy także  rozwiązania dotyczące mebli zoologicznych przeznaczonych dla zwierząt. Znajdziemy tu rozbudowany dział terrarystyczny, akwarystyczny, z małymi ssakami oraz ptakami. Przestrzeń ze zwierzętami znajduje się w przyciemnionej części sklepu, co daje ciekawy efekt wizualny. Strefy, gdzie przebywają zwierzęta są ciekawie zaaranżowane, a wszystkie elementy wyposażenia spełniają warunki bytowe poszczególnych grup zwierząt.

Sama powierzchnia sklepu jest zaplanowana w taki sposób, by klient mógł łatwo odnaleźć się w dużej przestrzeni. Wyraźnie wyznaczone strefy z grupami produktowymi oraz liczny personel krążący między regałami  znacznie ułatwiają odnalezienie produktów.

Sklepy Kakadu zmieniają się, podążając za standardami, do jakich przyzwyczajają swoich klientów inne marki niekoniecznie związane z  branżą zoologiczną. Klienci chcą czuć się na zakupach komfortowo oraz mieć dobry dostęp do produktów. Jak wiadomo, do sklepów zoologicznych przychodzą właściciele zwierząt, dla których zwierzęta to miłość i pasja, o czym nie zapomnieli twórcy nowego formatu sklepów Kakadu.

Na otwarciu nowego sklepu w Krakowie pojawili się także przedstawiciele dostawców i mediów branżowych. Było uroczyste przecięcie wstęgi, poczęstunek oraz wyśmienity tort!

Zapraszamy na rozmowę z Panem Grzegorzem Walaszczykiem prezesem zarządu.

Pan Grzegorz Walaszczyk Prezes Kakadu

„Chciałbym podziękować firmom które razem z nami tworzyły nowa wizualizację, komunikacje marketingową czy też meble, terraria, akwaria i niesamowite woliery. Idziemy razem w przyszłość. Widzimy wspólne dalsze plany rozwoju i osiągania wraz z polskimi firmami szans na rozwój i doskonalenie tego co robimy. Chciałbym przede wszystkim podziękować pracownikom Kakadu zaangażowanym w ten projekt i powiedzieć im że warto było to zrobić !!!”

POLECANE DLA CIEBIE