Rośliny Premium Plants – nowość !

Rośliny Premium Plants – nowość !

Rośliny in vitro Premium Plants – to nowa jakość w hodowli roślin akwariowych. Brak glonów, ślimaków czy innych niepożądanych drobnoustrojów to nie jedyne zalety, dla których klienci detaliczni chętnie wybierają rośliny in-vitro.rośliny in vitro premium plants

Rośliny in-vitro (w żelu) zyskują coraz większe grono zwolenników. Sięgają po nie nie tylko zaawansowani akwaryści, ale także ci początkujący, którzy swoją przygodę z akwarystyką dopiero zaczynają. Brak glonów, ślimaków, czy innych niepożądanych
drobnoustrojów to istotne wartości wyróżniające rośliny in vitro.
Oferowane przez producenta gatunki to zarówno rośliny proste w utrzymaniu i hodowli,  jak i bardziej wymagające, adresowane głównie do pasjonatów i profesjonalistów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Rośliny in-vitro oferowane są w plastikowych pojemniczkach przez co ilość sadzonek jest większa niż tych konfekcjonowanych w koszyczkach. To może stanowić ważny element wyboru zarówno dla odbiorcy hurtowego jak i detalicznego.
Rośliny in vitro można przetrzymywać nawet przez kilkanaście tygodni bez strat na jakości. Jedynym warunkiem jest dostęp do światła (wystarczy oświetlenie sklepowe) oraz temperatura pomieszczenia ok 20 C, co znacznie obniża koszty magazynowania.
Im niższa temperatura tym wolniejszy metabolizm roślin. Rośliny w żelu nie wymagają żadnych prac serwisowych. Raz położone na półce mogą spokojnie czekać na klienta. Jednocześnie kupujący mogą samodzielnie wybrać interesujące go gatunki. Każdy kubek można wziąć do ręki, obejrzeć roślinę oraz jej system korzeniowy.
Etykiety na opakowaniach roślin in-vitro zawierają wszystkie podstawowe informacje, niezbędne do tego, aby klient sam zdecydował o wyborze danej rośliny. Łatwość samodzielnego wyboru zmniejsza zaangażowanie sprzedawcy, przez co zaoszczędzony czas może on przeznaczyć na inne czynności.
Brak glonów, ślimaków czy innych niepożądanych drobnoustrojów to nie jedyne zalety, dla których klienci detaliczni chętnie wybierają rośliny in-vitro. Chwalą sobie również wygodę oraz szybkość w przygotowaniu roślin do bezpośredniego sadzenia. Wystarczy wyjąć je z pojemnika, spłukać nadmiar żelu pod bieżącą
wodą i gotowe.

W przypadku roślin w koszyczkach proces ten jest bardziej złożony i czasochłonny. Przygotowując rośliny do sadzenia należy pozbyć się wełny mineralnej. Wydawać by się mogło, że to prosta czynność. Rzeczywistość jednak wygląda zupełnie inaczej. Podczas pozbywania się wełny mineralnej istnieje realne niebezpieczeństwo uszkodzenia systemu korzeniowego, co w przypadku roślin z rodziny Cryptocoryne może utrudniać ich dalszy, prawidłowy rozwój. Co więcej rośliny w żelu przybierają od razu formę bardzo zbliżoną do formy, która obowiązuje w podwodnym środowisku. Ułatwia to znacznie ich aklimatyzację. Nie muszą zrzucać liści (forma nadwodna), aby dostosować się do życia pod wodą.
Produkcja roślin w żelu ma ogromną przewagę nad produkcją szklarniową. Przede wszystkim w uprawach in-vitro wykorzystywana jest bardzo mała ilość wody. Do produkcji od kilkudziesięciu do kilkuset sadzonek wystarczy niespełna 100 ml wody!

W hodowlach szklarniowych zużycie wody jest nieporównywalnie większe, przy czym nie cała woda jest przyswajana przez rośliny. W uprawach roślin  in vitro, dzięki zachowaniu sterylnośc, oraz braku mikroorganizmów, wszystkie podawane substancje odżywcze przyswajane są wyłącznie przez rośliny. Nie korzystają z nich żadne inne organizmy, przez co oszczędność mikro- i makroelementów jest ogromna, co znajduje swoje odzwierciedlenie w relacji ceny do ilości roślin w jednej porcji in vitro (opakowanie).

POLECANE DLA CIEBIE