Logistyka e-commerce dla branży zoologicznej

Logistyka e-commerce dla branży zoologicznej

Logistyka e-commerce i prowadzenie własnego magazynu to koszty, które dla każdej firmy mogą okazać się znaczące. SMART STORAGE to oferta skierowana do wszystkich podmiotów, które szukają alternatywnych rozwiązań dotyczących magazynowania i logistyki swoich produktów. Poniżej przedstawiamy rozmowę z Danielem Raduńskim, dyrektorem zarządzającym projektem SMART STORAGE.

PM: Jakie korzyści oferuje projekt SMART STORAGE?

DR: Logistyka e-commerce to propozycja usługi dedykowana branży zoologicznej. Głównym założeniem tego projektu jest pomoc przy wprowadzaniu produktów do obrotu hurtowego czy detalicznego. Prowadzenie własnego magazynu oraz jego obsługa to koszt i czas, co dla wielu firm ma niebagatelne znaczenie. SMART STORAGE to także propozycja dla firm, które chcą zoptymalizować nie tylko koszty związane z prowadzeniem własnego magazynu, ale również poprawić procesy logistyczne lub wejść w nowy kanał sprzedaży np. własny sklep internetowy.
Usługę kierujemy do wszystkich firm, bez względu na ich wielkość czy okres czasu, w którym funkcjonują w branży.
SMART STORAGE to procesy, które prawie w całości, wyręczają firmy w ich działaniach związanych z logistyką, obsługą sprzedaży i zwrotów. Są to:

Przyjęcie produktów do magazynu.
Magazynowanie towarów.
Kompletowanie zamówień.
Etykietowanie produktów.
Obsługa fiskalna sprzedaży – wystawianie paragonów oraz faktur.
Wysyłka zamówień poprzez kurierów.
Obsługa zwrotów.
Obsługa reklamacji.
Dobór kartonów oraz wypełniaczy do paczek.

To oczywiście część z bardzo szerokiej gamy usług logistycznych, które oferujemy dla e-commerce. Mogę dodać, iż zajmujemy się logistyką nie tylko dla firm z branży zoologicznej. Jednak dla niej mamy dedykowane rozwiązania takie jak: obsługę klubu hodowcy, obsługę programów lojalnościowych czy działań promocyjnych i sprzedażowych.

PM: Co skłoniło Was do zaoferowania tej usługi?

DR: Proponowane rozwiązania są wynikiem wnikliwych obserwacji rynku zoologicznego i barier, które występują w tej branży. Najczęściej są to ograniczenia finansowe związane z wynajęciem i obsługą magazynu, zatrudnieniem kolejnych pracowników czy też stworzeniem odpowiednich narzędzi, umożliwiających wydajne zarządzanie procesami w firmie. Powszechnie zdarza się, że jedna osoba w firmie pełni kilka funkcji. Jest handlowcem, sprzedawcą, magazynierem. Trudno znaleźć dodatkowy czas na przygotowanie odpowiednich działań promocyjno-marketingowych, bez których sprzedaż nie osiągnie odpowiedniego poziomu.

logistyka e commers

PM: Czy SMART STORAGE to tylko powierzchnia magazynowa?

DR: SMART STORAGE to nie tylko magazyn z pełną logistyką i obsługą, ale również dodatkowe narzędzia pomagające w zdalnej obsłudze magazynu i sprzedaży. Naszym klientom oferujemy m.in. samoobsługowy sklep internetowy z kompletnie zautomatyzowanymi procesami obsługi. Wyręczamy klienta w wysyłce paczek i palet za pośrednictwem kurierów, obsługujemy kluby hodowcy. Te i wiele innych rozwiązań pozwalają właścicielom firm skupić się wyłącznie na rozwoju własnego biznesu i zapomnieć o trudach i kosztach związanych z logistyką i obsługą klienta.

PM: Z jakimi kosztami wiąże się magazynowanie produktów w SMART STORAGE?

DR: Dzięki usłudze SMART STORAGE miesięczny koszt wynajęcia powierzchni magazynowej z kompletną obsługą, w przypadku małych firm, zaczyna się od kilkudziesięciu złotych. To niewiele, jeśli porównamy to z kosztami, jakie należałoby ponieść, organizując magazyn we własnym zakresie.

SMART STORAGE może okazać się ciekawą propozycją również dla średnich i dużych firm. Rezygnacja z obecnie zajmowanego magazynu oraz personelu, zajmującego się jego obsługą, może przynieść oszczędności rzędu nawet 60% w porównaniu z obecnymi kosztami.

Ponadto, korzystający z oferty SMART STORAGE, dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, mają możliwość zdalnej kontroli wszystkich procesów magazynowych i logistycznych. Oprócz wymiernych oszczędności mają swobodę w zarządzaniu własnymi stokami magazynowymi oraz ich dystrybucją w swoich kanałach. SMART STORAGE, to również możliwość korzystania z naszych kanałów dystrybucji, co, dla zainteresowanych, może stanowić kolejny kanał sprzedażowy.

Nasze magazyny są rozmieszczone w okolicach Warszawy, w niedalekiej odległości od autostrady A2. Są to obiekty o wysokim standardzie klasy A, z bezpyłową podłogą. Magazyn jest w pełni wyposażony w system przeciwpożarowy oraz nowoczesny monitoring, posiada całodobową ochronę, a także objęty jest nadzorem sanepidu.

Dziękujemy za rozmowę.
Z Danielem Raduńskim, dyrektorem zarządzającym projektem SMART STORAGE rozmawiał PET MAGAZYN.

POLECANE DLA CIEBIE