VETOQUINOL ZDOBYWA NAGRODĘ ANIMAL PHARM DLA NAJLEPSZEJ FIRMY EUROPEJSKIEJ 2020
Odsłon: 596

VETOQUINOL ZDOBYWA NAGRODĘ ANIMAL PHARM DLA NAJLEPSZEJ FIRMY EUROPEJSKIEJ 2020

8 lutego 2021 r. (Lure, Francja) – Firma Vetoquinol ogłosiła, że została wyróżniona tytułem „Najlepsza firma europejska 2020” przyznawaną przez Animal Pharm. Firma została wybrana ze względu na znakomite wyniki za rok 2020.

 

Według Animal Pharm, Vetoquinol wyróżnił się finansowo i zdywersyfikował swoje portfolio produktów. Co więcej, jego wyniki w ubiegłym roku były tym bardziej imponujące, w kontekście panujących trudnych warunków w związku z pandemią. W 2020 r. Vetoquinol Laboratory odnotowało sprzedaż na poziomie 427,5 mln euro, co oznacza wzrost o 8,0% i dwucyfrowy wzrost sprzedaży przy stałych kursach wymiany. Zeszłego lata firma Vetoquinol nabyła rodziny produktów Profender® i Drontal® w UE i Wielkiej Brytanii, potwierdzając swoje ambicje, aby stać się głównym graczem w segmencie środków przeciwpasożytniczych w Europie. W rezultacie firma zapewniła połączony wzrost organiczny i zewnętrzny na wszystkich strategicznych obszarach.

Należy też zauważyć, że Vetoquinol był w stanie złagodzić wpływ sytuacji zdrowotnej Covid-19, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników. Tym samym firma utrzymała swoją działalność przemysłową i rzetelnie obsługiwała swoich klientów w 2020 roku. Dirk Wuyts, dyrektor zarządzający na Europę, powiedział: „Niezwykłe wyniki w niewątpliwie najtrudniejszym roku ostatniej dekady są owocem długiej drogi do doskonałości zapoczątkowanej dziewięć lat temu. Jestem bardzo wdzięczny zespołom w Europie za ich zaangażowanie i poświęcenie. Troska o obsługę naszych Partnerów i ich klientów było zdecydowanie właściwym podejściem, aby wspólnie osiągnąć więcej ”.

O VETOQUINOL

Vetoquinol to wiodąca na świecie firma zajmująca się zdrowiem zwierząt, która dostarcza leki i produkty nielecznicze na rynek zwierząt gospodarskich (bydło i świnie) oraz zwierząt domowych (psy i koty). Jako niezależny gracz, Vetoquinol projektuje, opracowuje i sprzedaje leki weterynaryjne i produkty nielecznicze w Europie, obu Amerykach i regionie Azji i Pacyfiku. Od swojego powstania w 1933 roku, Vetoquinol realizuje strategię łączącą innowacje z dywersyfikacją geograficzną. Hybrydowy rozwój Grupy jest napędzany wzmocnieniem portfolio produktów w połączeniu z przejęciami na rynkach o wysokim potencjale wzrostu. 31 grudnia 2020 roku Vetoquinol zatrudniał 2409 osób. Vetoquinol jest notowany na giełdzie Euronext Paris od 2006 roku (symbol: VETO).

1

ARCHIWA

2

TAGI