Maxi Zoo po raz kolejny startuje z ogólnopolską akcją charytatywną na rzecz psów ratowniczych GOPR
Odsłon: 446

Maxi Zoo po raz kolejny startuje z ogólnopolską akcją charytatywną na rzecz psów ratowniczych GOPR

Maxi Zoo, specjalistyczna sieć sklepów dla zwierząt, po raz szósty rozpoczęła akcję charytatywną „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”. Wszystkie osoby chcące wspierać szkolenie i podnoszenie kwalifikacji czworonożnych ratowników, mogą kupić okazjonalne bransoletki w sklepach stacjonarnych Maxi Zoo. Koszt bransoletki to 10 zł. Dochód ze sprzedaży zostanie w całości przekazany Fundacji GOPR. Akcja potrwa do końca roku lub do wyczerpania zapasu bransoletek.

Psi ratownicy GOPRu są nieocenioną pomocą w ratowaniu ludzkiego życia na terenie całej Polski, często w niezwykle trudnych, ekstremalnych warunkach. Czworonożni ratownicy z GOPR od ponad 45 lat niosą pomoc, a bez ich niezwykłych umiejętności i sprawności, wiele akcji poszukiwawczych nie mogłoby zakończyć się sukcesem. Tegoroczna akcja Maxi Zoo ma na celu zebranie środków, dzięki którym będą kontynuowane profesjonalne szkolenia psów na najwyższym poziomie oraz zostanie im zapewniona ciągła opieka weterynaryjna.

– Z dumą już po raz czwarty, w ramach naszej cyklicznej akcji charytatywnej „Przyjaźń Łączy – Wspólnie dla Zwierząt”, rozpoczęliśmy działania, których celem jest wsparcie psów ratowniczych GOPR – komentuje Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska. – Jest to dla nas akcja szczególna, bo zdajemy sobie sprawę jak bardzo pomoc i umiejętności psich bohaterów są potrzebne w ratowaniu ludzkiego życia. Dlatego każda złotówka się liczy, aby zapewnić im nie tylko odpowiednie szkolenie, ale i warunki bytowe, na które w pełni zasługują. Jestem szczęśliwy, że akcja z roku na roku odbija się co raz większym echem i dołączają do niej kolejne osoby, które kochają zwierzęta. Przez ostatnie 3 lata udało nam się zebrać ze sprzedaży bransoletek i przekazać Fundacji GOPR łącznie 291 000 złotych. Zdajemy sobie sprawę, że ta suma nie pokrywa wszystkich potrzeb, tym bardziej zachęcam do przyłączenia się do tegorocznej akcji i wsparcia psich bohaterów, bez których często szanse na ocalenie ludzkiego życia byłyby zerowe – podsumowuje Wojciech Kamiński.

W tym roku w sklepach stacjonarnych Maxi Zoo oraz na www.maxizoo.pl można kupić bransoletki z zawieszką w kształcie psiej łapy w dwóch wersjach kolorystycznych. Po raz pierwszy Maxi Zoo przygotowało także specjalną wersję bransoletki dla dzieci. Koszt jednej bransoletki to 10 zł.

1

ARCHIWA

2

TAGI