I Ogólnopolska Konferencja Kynologiczna [video}
Odsłon: 1113

I Ogólnopolska Konferencja Kynologiczna [video}

W samym sercu Śląska, w Katowicach odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Kynologiczna zorganizowana przez firmę Tropical. Poświęcona ona była psom starzejącym się. Wydarzenie przyciągnęło do hotelu Novotel nie tylko lekarzy weterynarii, behawiorystów czy zoofizjoterapeutów z całej Polski, ale przede wszystkim miłośników czworonogów.

 

Organizatorzy zadali swoim prelegentom jedno podstawowe pytanie: „Jak zachować młodość i witalność psa na dłużej?” Z odpowiedzią na nie zmierzyli się zaproszeni goście, którzy w różny sposób odnieśli się do tematu – od strony behawioralnej, żywieniowej i profilaktycznej.

Do ich grona należeli:

  • Andrzej Kłosiński- behawiorysta zwierzęcy, Dyrektor Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) Polska, wykładowca COAPE Polska i COAPE UK, instruktor na kursach dla trenerów szkolenia psów, Mgr psychologii, absolwent KUL. Wykształcił ponad 270 polskich behawiorystów i trenerów szkolenia psów.
  • dr Olga Lasek- specjalista żywienia zwierząt, pracownik naukowo- dydaktyczny Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
  • wet. Maciej Karwowski, lekarz z 9-letnim doświadczeniem, ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej w 2009 roku.
  • Wet. Magdalena Nowakowska ze Śląskich Laboratoriów Analitycznych Vet, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
  • Fernando De Oliveira – dietetyk weterynaryjny i kierownik projektu Vivae w Diana Pet Food

oraz

  • Monika Grzeczyńska- prezes Klubu Sportowego Wilczy Pakt, członek Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Psich Zaprzęgów.

Prelegenci opowiadali o sposobie żywienia i odpowiednim pokarmie dla naszych starzejących się czworonogów, a także doradzali, co zrobić, aby zapewnić naszemu pupilowi szczęśliwą starość. Poruszali tematy związane z pacjentami geriatrycznymi oraz przedstawili najnowsze badania, dzięki którym można będzie ograniczyć procesy starzenia u psów.

Na każdego z uczestników konferencji czekał pakiet konferencyjny. W skład jego wchodziły materiały szkoleniowe do pobrania online, gadżety ufundowane przez organizatora konferencji- TropiDog (Tropical), a także możliwość indywidualnych konsultacji z zaproszonymi gośćmi.

Patronat naukowy nad wydarzeniem objął Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt. Natomiast Pet Biznes objął patronat medialny, dokumentując wszystko podczas krótkich wywiadów z prelegentami.

 

1

ARCHIWA

2

TAGI