Egzotyka w Gabinecie Praktyka - Konferencja Weterynaryjna 2017
Odsłon: 19916

Egzotyka w Gabinecie Praktyka – Konferencja Weterynaryjna 2017

Zapraszamy do udziału w konferencji weterynaryjnej „Egzotyka w Gabinecie Praktyka ” organizowanej przez Pet Biznes oraz lecznicę weterynaryjną OAZA z Warszawy. Oficjalnym patronem konferencji jest Warszawska Izba Lekarsko – Weterynaryjna. Konferencja odbędzie się w dniach 18-19 listopada w Warszawie, (Ul. Tytusa Chałubińskiego 8, budynek Oxford Tower na tyłach hotelu Marriott ), w której udział wezmą wybitni specjaliści z kraju i z zagranicy. Wykłady odbywać się będą z tłumaczeniem symultanicznym.

Ponadto zaproszeni eksperci oraz specjaliści od marketingu i rozwoju personalnego, przedstawią zainteresowanym sposoby i techniki pozwalające na dywersyfikację dochodów lecznic oraz możliwości marketingowe Zintegrowanej Platformy Komunikacji.

Informacje Dla Uczestników/ Information 

RAMOWY PLAN KONFERENCJI
SESJA POSTEROWA
LOKALIZACJA KONFERENCJI
PAKIETY PARTNERSKIE DLA FIRM


WYKŁADOWCY

rachel marschang konferenja weterynatyjna
Dr hab. Rachel Marschang

Dr. Hab. Rachel Marschang jest absolwentem  Uniwersytetu Justus-Liebig w Giessen, gdzie także obroniła swą pracę doktorską. Od 1997 r zajmuje się chorobami infekcyjnymi gadów i jest uznawana za jednego z najlepszych „gadzich” wirusologów w Europie. Doktor Marschang uzyskała europejski tytuł specjalisty ECZM  w zakresie herpetologii, a także certyfikowanego specjalisty  z zakresu mikrobiologii FTA Mikrobiologie, oraz medycyny gadów ZB Reptilien. Jest byłym prezesem międzynarodowego stowarzyszenia ARAV , szefem specjalizacji z zakresu herpetologii ECZM, oraz europejską przedstawicielką Global Ranavirus Consorcium. Jest autorką wielu artykułów oraz rozdziałów książek, w tym rozdziału poświęconego wirusologii w tzw. „Nowym Maderze” . Dr Marschang często gości na międzynarodowych  konferencjach poświęconych medycynie gadów jako wykładowca, prezentując swój dorobek naukowy. Obecnie pracuje jako konsultant weterynaryjny z zakresu diagnostyki gadów w Laboklin GmbH & Co. KG w Bad Kissingen, Niemcy oraz jako adiunkt na Uniwersytecie Hohenheim w Stuttgarcie, Niemcy.

Temat wykładów :
Diagnostyka chorób wirusowych gadów i możliwości terapii.
Rola kwarantanny w zapobieganiu infekcyjnym chorobom gadów.

 


Dr Vladimir Jekl

Dr Vladimir Jekl – jest absolwentem wydziału weterynarii Uniwersytetu Weterynaryjnego i Nauk Farmaceutycznych w Brnie, gdzie pracuje jako adiunkt w Klinice Ptaków i Zwierząt Egzotycznych , oraz w  College of Veterinary Medicine Purdue University, USA. Polskim lekarzom jest doskonale znany jako specjalista z zakresu chorób małych ssaków egzotycznych oraz wykładowca Szkoły Letniej w Brnie. Dr Jekl jest współautorem podręcznika BSAVA Manual of Rodents and Ferrets, 2nd ed.; BSAVA Manual of Rabbit Imaging, Surgery and Dentistry and Clinical Veterinary Toxicology( Czechy) oraz ponad 300 branżowych artykułów. Jest certyfikowanym specjalistą europejskim z zakresu  Zoological Medicine (Small Mammal) i członkiem European College of Zoological Medicin.

Temat wykładów :
Postępowanie w nagłych przypadkach u królików i szynszyli.
Choroby układu moczowego gryzoni i zajęczaków.
Chirurgia gryzoni i zajęczaków na podstawie przypadków klinicznych.
Najczęstsze choroby jeży afrykańskich.

egzotyka-w-gabinecie praktyka lorenzo costa


Dr Lorenzo Crosta

Dr Lorenzo Crosta – absolwent wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Mediolanie. Ekspert w dziedzinie chorób ptaków egzotycznych w tym papug. Przez 10 lat pełnił rolę dyrektora weterynaryjnego w słynnym ptasim Loro Parku na Teneryfie. Brał udział w kilku projektach ochrony zagrożonych gatunków papug in situ. Obecnie jest wykładowcą na Uniwersytecie w Mediolanie gdzie prowadzi zajęcia z zakresu utrzymania, dobrostanu i leczenia ptaków. Swą wiedzę wykorzystuje jako konsultant weterynaryjny z zakresu medycyny ptaków w wielu ogrodach zoologicznych we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii oraz Meksyku i Brazylii. Jest autorem wielu artykułów oraz rozdziałów w kilku książkach poświęconych medycynie ptaków.
Dr Crosta jest certyfikowanym specjalistą europejskim z zakresu Zoo Helth Menagment i członkiem European College of Zoological Medicin.

Temat wykładów :
Badanie kliniczne ptaków.
Neonatologia papug.
Intensywna terapia ptaków.
Choroby ptaków na podstawie przypadków klinicznych.


Lek.wet. Ewelina Rakowska

Lek. wet. Ewelina Rakowska jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W 2013 roku odbyła staż w Klinice Ptaków i Zwierząt Egzotycznych na Uniwersytecie w Brnie pod okiem prof. Zdenka Knotka. Od początku kariery zawodowej zajmuje się leczeniem małych ssaków i gadów. Jej pasja to praktyczna diagnostyka laboratoryjna,
a w szczególności hematologia. Swoją wiedzę nieustannie poszerza na konferencjach i szkoleniach w kraju i za granicą. Jest członkiem zespołu lekarzy Przychodni Weterynaryjnej Zwierzyniec oraz organizacji AEMV (Association of Exotic Mammal Veterinarians).

Temat wykładów :
Hematologia małych ssaków.


Lek.wet. Grzegorz Dziwak

Lek. wet. Grzegorz Dziwak – w roku 2011 ukończył z wyróżnieniem Medycynę Weterynaryjną na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Stale pogłębia swoją wiedzę biorąc udział w licznych konferencjach i szkoleniach weterynaryjnych (niejednokrotnie także jako wykładowca), a w roku 2016 ukończył studia specjalizacyjne z zakresu chorób zwierząt nieudomowionych na SGGW w Warszawie. Po studiach odbył sześciomiesięczny staż w Przychodni Weterynaryjnej dla ptaków i zwierząt egzotycznych PAROTKA w Krakowie, od 2012 do 2017 roku przyjmował pacjentów w Przychodni dla Ptaków i Zwierząt Egzotycznych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, a obecnie pracuje w Stabłowickiej Klinice Weterynaryjnej we Wrocławiu. Jego zainteresowania to medycyna oraz chów i hodowla zwierząt egzotycznych. Sam utrzymuje w domu liczne gady, ptaszniki, fretki, skunksy, szopy pracze, jeże pigmejskie, lotopałanki, króliki, psy i kota.

Temat wykładów :
Co lekarz weterynarii powinien wiedzieć o skunksie i szopie ?

Lek.wet. Dawid Janczak

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Specjalista i doktorant w Zakładzie Parazytologii Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego-Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie. Jego obszary badawcze obejmują: choroby pasożytnicze ludzi i zwierząt, diagnostykę inwazji pasożytniczych i ich zwalczanie, parazytozy zoonotyczne ze szczególnym uwzględnieniem inwazji Toxoplasma gondii u ludzi i zwierząt w Polsce. Autor publikacji poświęconych inwazjom pasożytniczym u zwierząt domowych i egzotycznych, w tym także nowo pojawiającym się w Polsce parazytozom. Współautor nowo wydanego przewodnika Parazytozy Jelitowe. Członek Polskiego Towarzystwa Parazytologicznego oraz Polskiej Rady Konsultacyjnej ds. Parazytoz Zwierząt Towarzyszących ESCCAP.

Temat wykładów :
Choroby pasożytnicze zwierząt egzotycznych i ich potencjał zoonotyczny.

 1

ARCHIWA

2

TAGI