Egzotyka w Gabinecie Praktyka 2016
Odsłon: 14831

Egzotyka w Gabinecie Praktyka 2016

Miło jest nam poinformować uczestników konferencji Egzotyka w Gabinecie Praktyka, iż decyzją Krajowej Izby Weterynaryjnej , Komisji ds. Studiów Wyższych Lekarzy Weterynarii, Kształcenia Ustawicznego i Specjalizacji Krajowej Rady Lekarsko – Weterynaryjnej zostało przyznane konferencji 40 punktów edukacyjnych.

Zapraszamy do udziału w konferencji weterynaryjnej „Egzotyka w Gabinecie Praktyka” organizowanej przez Pet Biznes. Oficjalnym patronem konferencji jest Warszawska Izba Lekarsko – Weterynaryjna. Konferencja odbędzie się w dniach 12-13 listopada w Warszawie, ( Biurowiec Oxford Tower, przy ul. Tytusa Chałubińskiego 8), w której udział wezmą wybitni specjaliści z kraju i z zagranicy. Wykłady odbywać się będą z tłumaczeniem symultanicznym.
Ponadto zaproszeni eksperci oraz specjaliści od marketingu i rozwoju personalnego, przedstawią zainteresowanym sposoby i techniki pozwalające na dywersyfikację dochodów lecznic oraz możliwości marketingowe Zintegrowanej Platformy Komunikacji.

Tematyka – Wykładowcy


Dr Vittorio Capello – Mistrza lekarzom weterynarii zajmującym się gryzoniami i zajęczakami przedstawiać nie trzeba. Dr Capello od 1993r zajmuje się wyłącznie małymi egzotycznymi ssakami towarzyszącymi, specjalizując się w ich medycynie, chirurgii i radiologii. Szczególne miejsce w jego praktyce zajmuje stomatologia gryzoni i zajęczaków. Jest autorem książki „Rabbit and Rodent Dentistry Handbook” a także współautorem „Clinical Radiology of Exotic Companion Mammals „. Jego liczne artykuły i wykłady są źródłem praktycznej i nowoczesnej wiedzy. Dr Capello jest dyplomowanym europejskim specjalistą z zakresu medycyny małych ssaków oraz członkiem European Colege of Zoological Medicine (ECZM). Pracuje w prywatnej praktyce w Mediolanie.
Temat wykładu:
Wprowadzenie do stomatologii królików cz. I
Wprowadzenie do stomatologii królików cz. II
„Radiologia kliniczna małych ssaków”
„Choroby piesków preriowych”


Dr Frank Mutschmann to jeden z pionierów nowoczesnej medycyny herpetologicznej w Niemczech. Jest dyplomowanym europejskim specjalistą z zakresu herpetologii a także członkiem European College of Zoological Medicine (ECZM). Prowadzi prywatną praktykę w pobliżu słynnego Tierpark w Berlinie, gdzie głównie niesie pomoc chorym gadom i płazom. To jeden z czołowych specjalistów z zakresu chorób płazów w Europie, z jego wiedzy i pomocy korzysta wiele ogrodów zoologicznych nie tylko z terenu Niemiec. Autor wielu publikacji i prezentacji i wykładów, w tym godnej polecenia książki „Snakes Diseases Perventing and Recognizing Illness”. Prywatnie wieczny optymista
i entuzjasta terrarystyki.
Temat wykładu:
„Choroby węży i ich terapia”
„Najczęstsze choroby płazów”

 
Dr Tomasz Piasecki

1994r – ukończył Technikum Weterynaryjne w Nowym Targu
2000r – ukończył studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu i rozpoczął studia doktoranckie w Katedrze Epizootiologii i Administracji Weterynaryjnej z Kliniką
2004r – uzyskał tytuł doktora nauk weterynaryjnych
2004r – uzyskał tytuły specjalisty w zakresie chorób zwierząt futerkowych oraz chorób drobiu i ptaków ozdobnych
2005r – praca jako adiunkt w Pracowni Chorób Zwierząt Futerkowych i Egzotycznych w Katedrze Epizootiologii i Administracji Weterynaryjnej z Kliniką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UP we Wrocławiu.
Od lat czynnie edukuje studentów, lekarzy weterynarii, a także przyszłych specjalistów głownie z zakresu medycyny zwierząt futerkowych i ptaków.Temat wykładu:
„Aspergiloza papug – ciągle aktualny problem w diagnostyce i leczeniu „


Lek. wet. Aleksandra Maluta jest specjalistą chorób zwierząt nieudomowionych. W 2001 r. ukończyła wydział weterynarii SGGW w Warszawie. Od początku kariery zawodowej jej pacjentami są nietypowe zwierzęta. Choć pasjonuje się gadami, zajmuje się także małymi ssakami, płazami i ptakami. W 2001 r. odbyła staż w Klinice Chorób Ptaków, Gadów i Małych Ssaków na wydziale weterynarii w Brnie pod opieką prof. Knotka. W 2002 r. ukończyła studia podyplomowe w zakresie Konwencji Waszyngtońskiej CITES w Poznaniu. W 2004 r. odbyła staż w Zoologische Garden w Berlinie. W 2005 r. uzyskała tytuł specjalisty chorób zwierząt nieudomowionych. Brała udział w wielu zagranicznych konferencjach poświęconych medycynie zwierząt dzikich i egzotycznych. Jest autorką wielu publikacji, artykułów i książek. Prowadzi wykłady dla lekarzy weterynarii z zakresu chorób i chirurgii gadów na konferencjach i kongresach, a także jest wykładowcą na studiach specjalizacyjnych. Od lat jest członkiem międzynarodowych organizacji zrzeszających lekarzy weterynarii ARAV (Association of Reptilian and Amphibian Veterynarians) oraz AEMV (Association of Exotic Mammal Veterynarians).
Temat wykładu:
„Kwalifikacja i przygotowanie gadów do zabiegów chirurgicznych”

Lek. wet. Piotr Korzeniowski – od 1993 roku prowadzi praktykę lekarsko-weterynaryjną ukierunkowaną na ochronę zdrowia ryb ozdobnych, świadczącą usługi dla hurtowni i sklepów zoologicznych.  W latach 1994-96 pracownik Instytutu Przemysłu Organicznego gdzie w Zakładzie Toksykologii zajmował się poszukiwań metod alternatywnych, mających na celu zmniejszenie wykorzystania zwierząt laboratoryjnych. W latach 2005-2008 konsultant „TETRA UNIVERSITY”.
Od 2013 pracownik Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Wykładowca z zakresu ochrony zdrowia ryb .Członek PolLasa. Od 40 lat hodowca ryb ozdobnych.”
Temat wykładu:
„Choroby ryb akwariowych”


Lek. wet. Elwira Buczek studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie ukończyła w 2002 r. Już w trakcie studiów interesowała się okulistyką, w tajniki tej dziedziny wprowadzał ją dr Jacek Garncarz z którym współpracuje do dziś. Jest członkiem zespołu lekarskiego Okulistycznej Przychodni Weterynaryjnej w Warszawie. Od 2012r konsultuje egzotyczne przypadki okulistyczne w Przychodni Weterynaryjnej Szpitala Zwierząt Egzotycznych OAZA .
Jest członkiem ESVO (The European Society of Veterinary Ophthalmology), autorka artykułów z zakresu okulistyki psów, kotów i zwierząt egzotycznych.
Temat wykładu:
„Egzotyczna okulistyka”

Lek. wet. Anna Rzepka, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie z 2006 r. Dyplomowany specjalista chirurg ( 2013r) oraz dyplomowany specjalista chorób zwierząt futerkowych ( 2014). Obecnie w trakcje podyplomowych studiów specjalizacyjnych z chorób zwierząt nieudomowionych. Od początku kariery zawodowej zajmuje się leczeniem tzw. drobnych ssaków, zarówno tych typowo domowych jak i tych bardziej egzotycznych. Swoje pasje zaczęła realizować już w trakcje studiów weterynaryjnych odbywając staże w ogrodach zoologicznych, podczas których zapałała miłością do łasicowatych. Pani doktor od dwudziestu lat ma własne fretki, a od ponad dziesięciu zajmuje się ich leczeniem i chirurgią. Ceni nieustanne pogłębianie wiedzy, dlatego rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w licznych branżowych sympozjach jak również dzieli się swoją wiedzą prowadząc wraz ze swoim zespołem szkolenia, warsztaty, prowadząc wykłady na uczelniach dla studentów oraz wykłady na studiach specjalizacyjnych, publikując w medycznych czasopismach.
Prywatnie miłośniczka fretek i psów, angażująca się w ich adopcje, a od kilku lat zajmująca się również odchowem i przywracaniem na wolność osieroconych kun domowych.
Temat wykładu:
„Fretka okiem chirurga”

Lek. wet. Kacper Stanicki ukończył medycynę weterynaryjną w na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w roku 2012. Od zawsze zafascynowany wszelkimi zwierzętami „innymi niż wszystkie”. Przez wiele lat udzielał się wolontaryjnie jako opiekun zwierząt w Lubelskim Egzotarium, Współzałożyciel Fundacji Epicrates, jednej w nielicznych w Polsce fundacji niosących pomoc zwierzętom egzotycznym. Zawodowo przyjmuje najmniejszych pacjentów w Przychodni Weterynaryjnej OAZA, a jego ulubieńcy to wszelkiej maści gryzonie i małe ssaki. Prywatnie „tatuś” małego szczurzego stadka.
Temat wykładu:
„Szczur jako pacjent chirurgiczny – czy warto leczyć?”

1

ARCHIWA

2

TAGI